گچبری سقف پذیرایی کلاسیک

گچبری سقف پذیرایی کلاسیک

 

اگر بخواهیم وارد تزئینات خانه شویم دکوراسیون‌های زیادی هستند که می‌توانند خانه شما را پر کارتر و زیباتر جلوه نمایند. یکی از این کارها هنر گچبری سقف پذیرایی است. قصد داریم در این مطب در مورد انواع گچبری سقف پذیرایی کلاسیک، و مقایسه آن با طرح ساده برای شما نکات آموزنده بگویم تا در انتخاب و سفارش خدمات گچبری بتوانید با دید بازتری اقدام کنید.

گچبری سقف پذیرایی کلاسیک چیست؟

گچبری سقف اتاق پذیرایی یکی از پر تقاضاترین خدمات گچبری می‌باشد که به دلیل در معرض دید بودن و رفت و آمد بیشتر اتاق پذیرایی اولین انتخاب برای زیبا سازی منزل است. هر چقدر ریزه کاری و گچبری‌های سقف پذیرایی بیشتر باشد به همان مقدار زیبایی خانه افزایش پیدا می‌کند. گچبری سقف پذیرایی کلاسیک برای افرادی که دنبال طرح‌های خاص و هنری هستند مناسب می‌باشد. در این این طرح شلوغ کاری و گچبری‌های اضافی وجود ندارد. متناسب با دکوراسیون و دیوار و متریال استفاده شده در منزل گچبری طراحی و بصورت پیش ساخته روی سقف پذیرایی نصب می‌شود.

انواع گچبری سقف پذیرایی کلاسیک

اگر بخواهیم وارد هنر گچبری سقف شویم طرح‌هایی متنوعی در حالت‌های مختلف وجود دارد که بسته به نوع سفارش و بزرگی محل و نیز ارتفاع سقف قابلیت اجرایی دارد. برخی از این طرح‎ها از هزینه بالا و برخی دارای هزینه اقتصادی هستند. اگر دنبال طرح زیاد شلوغ نیستید می‌توانید از مدل گچبری سقف پذیرایی ساده در سفارش تزئینات خانه استفاده کنید.

توجه به نوع دکوراسیون و دید هنری مشتری و نیز جنس مورد استفاده از نظر اجرا در محل یا استفاده از گچبری پیش ساخته تنوع بالایی برای طراحی در اختیار شما قرار می دهد. طرح‌های گچبری برای سقف پذیرایی کلاسیک قبل از اجرا توسط کارشناسان با توجه به ارتفاع سقف، جزئیات استفاده شده در اتاق و نیز رنگ‌بندی قابل اجرا می‌باشد

مدل گچبری سقف پذیرایی ساده

این مدل اقتصادی‌ ترین و متنوع‌ترین  طرح‌هایی می‌باشد که می‌توانید برای سقف پذیرایی منزل خود پیشنهاد دهید. در طراحی و اجرای گچبری طرح ساده خبری از طرح‌های پیچیده و نقوش دار نیست. در گچبری سقف پذیرایی ساده جزئیات بیشتر برای دور لوستر یا لامپ‌ها بسیار مورد توجه است. کنارها عموما با خطوط و قرنیزهایی کار می‌شود و ممکن است برای تنوع بخشی در گوشه‌های اتاق از گچبری‌های گوشه ای استفاده شود.

اما هر چه که باشد گچبری طرح ساده جدا از سرعت در اجرا از رنگ‌بندی استفاده نمی‌کند. این دلیل دیگری برای اقتصادی تر بودن طرح گچبری ساده قابلیت اجرا در هر اتاق و سقفی با هر ارتفاعی را فراهم می‌کند.

طرح گچبری سقفِ پذیرایی کلاسیک

طرح‌های استفاده شده در سقف پذیرایی با مدل کلاسیک از جزئیات و ریزه کارهای بیشتری برخوردار است. به دلیل اینکه از چند رنگ به دلیل استفاده از طرح‌های گل‌ها و مرغان بهشتی در طراحی آن استفاده می‌شود زیبایی خیره کننده ای به فضای اتاق پذیرایی می‌دهد. رنگ‌های مورد استفاده در طراحی طرح گچبری سقفِ پذیرایی کلاسیک رنگ سفید با ترکیب طلایی می‌باشد. رنگ‌های گرم و قرمز هم در درجه دوم است که عموما برای مدل و دکور آرایی کلاسیک بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در گچبری کلاسیک جدید از طرح‌های پیش ساخته استفاده می‌شود. بر خلاق گذشته که اجرای نقش و طرح در محل توسط هنرمند گچکار اجرا و پیاده می‌شد از قطعات پیش ساخته که شامل صدها طرح و تنوع برخوردار است برای تزئین سقف اتاق پذیرایی استفاده می‌شود.

فرق گچبری مدرن سقف پذیرایی با کلاسیک

بسته به نوع اجرا و قیمت و تنوع طرح با یکدیگر فرق دارند. برای اجرای گچبری‌های مدرن به دلیل استفاده از طرح‌های متنوع و ساده سریعتر از طرح گچبریِ سقف پذیرایی کلاسیک نصب می‌شود.

در گچبری سقف پذیرایی طرح مدرن به دلیل تکرار کاری متریال‌های استفاده شده نیاز به رنگ کاری زیادی ندارد چرا که بر خلاف طرح کلاسیک در گچبری سقف طرح مدرن عموما از حالت‌ هاشور و سیاه و سفید استفاده می‌شود.

جدا از این  علاوه بر موارد بالا در گچبری سقف پذیرایی طرح مدرن نسبت به گچبری کلاسیک ممکن است سفارش دهنده نیاز به طرح‌های ساده داشته باشد. اما هر چه که باشد طرح‌های مدرن از حالتی ساده و خلوت تر نسبت به طرح گچبری سقفِ پذیرایی کلاسیک دارد.

در طراحی و اجرای سقف پذیرایی کلاسیک به دلیل اینکه تنوع رنگ و بافت‌های استفاده شده متناسب با محیط و چیدمان اتاق طراحی و اجرا می‌شود هزینه بالاتری نسبت  به طرح مدرن دارد. چرا که استفاده از رنگ‌های مختلف برای تزئین آن و گاها نیاز به رابیتس کاری زیاد نسبت به طرح مدرن زمان بر می‌باشد.

قیمت گچبری سقف پذیرایی کلاسیک

بسته به فضا و محل سقف از نظر ارتفاع و نیز توجه به جزئیات بالا و استفاده از رنگ‌بندی و طرح‌های منقوش قیمت گچبری سقف پذیرایی کلاسیک کمی بالاتر از سایر طرح‌های گچبری سقف می‌باشد. اگر سقف بلند باشد برای اجرا نیاز به رابیتس کاری خواهد داشت که رابیتش کاری علاوه بر هزینه بالا و زمان زیادی برای اجرای کار نیاز دارد.

هزینه رنگ و متریال‌های استفاده شده و تعداد قطعات مورد استفاده در تزئینات در قیمت گذاری تاثیر دارد. بخصوص اینکه هزینه رنگ کاری طلایی با سفید نیاز به دقت بالا دارد. گچبری سقف پذیرایی کلاسیک به دلیل اینکه برای اجرا نیاز به مدت زمان بیشتری دارد تعداد روزهای کاری آن بسته به تعداد نفرات در روی قیمت نهایی اثرگذار خواهد بود.

پیشنهاد ما این است که برای اجرای هر نوع طرح گچکاری برای سقف پذیرایی که از حساسیت بالایی برخوردار است از خدمات مشاوره استفاده کنید. بسته به محل، نوع ساختمان و بنا و نیز شرایط اجرای گچبری به صورت محلی یا نصب قطعات از پیش ساخته شده و نیز رنگ و اجرا حتما با یک کارشناس ماهر در این زمینه مشاوره کنید.