کناف سقف پذیرایی

کناف سقف پذیرایی کناف یا سقف کاذب، فناوری نام آشنای صنعت ساختمان سازی از سالیان گذشته تا به حال دستخوش تغیرات زیادی شده است. به دلیل اینکه اجرای کناف با هزینه ارزان و کیفیت بالا نسبت به دیگر طرح های دکوراسیون خانه در طرح ها و مدل های مختلف در دسترس می باشد، در زیبا سازی دکوراسیون منزل کاربرد بسیاری پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم با انواع کناف سقف پذیرایی آشنا شوید.

کناف سقف پذیرایی

کناف سقفِ پذیرایی چیست

کناف سقف پذیرایی برای ایجاد فرم و زیبا سازی دکوراسیون داخل خانه طراحی و اجرا می شود. سقف منزل بخصوص پذیرایی یکی از جاهایی است که استفاده ای از آن نمی شود. ولی یکی از پر استفاده ترین اتاق های هر خانه پذیرایی می باشد که مهمانان نیز در آن حضور پیدا میکنند.

طرح کناف سقف پذیرایی از نظر اندازه، متریال و کیفیت کناف استفاده شده با توجه به اندازه سقف پذیرایی و رنگ دیوارها یا بافت کاغذ دیواری طراحی و اجرا می شود. کنافِ سقف پذیرایی در کیفیت های مختلف و انواع کوناگون تهیه و اجرا می شود که در ادامه به معرفی انواع کنافِ سقف پذیرایی می پردازیم.


برای خواندن مطالب درمورد کناف میتوانید:

انواع کناف سقف پذیرایی

بسته به اندازه و نوع انواع مدل کناف سقف پذیرایی طراحی و اجرا می شود، که اگر قصد دارید برای سقف اتاق پذیرایی خود برای زیبایی آن سفارش دهید، می توانید بسته به نیاز و نوع گچبری ساختمان برای سفارش اجرای انواع کنافِ سقف پذیرایی جدید اقدام کنید.

کناف سقف پذیرایی
کناف سقف پذیرایی

کناف سقف پذیرایی مستطیلی

همانطور که از اسم آن مشخص است برای سقف اتاق های پذیرایی که به شکل مستطیل هستند اجرا می شود. در اجرای کناف های مستطیلی گوشه های سقف و خم بودن یا تقارن آن و نیز در صورت وجود گچبری در طراحی کناف مستطیلی بررسی و طراحی می شود. اگر سقف شما زیاد بلند یا کوتاه باشد متناسب با ارتفاع سقف کناف ها نصب می شود.

 

کناف سقف پذیرایی کلاسیک

طرح کلاسیک را با طرح های ساده نباید اشتباه گرفت. در طراحی و نصب کناف های مربوط به سقف پذیرایی صرفا اگر طرح و دکور خانه از رنگبندی و چیدمان کلاسیک استفاده کند مناسب خواهد بود. استفاده از طرح های دور لوستر در اجرای کنافِ سقف پذیرایی با دقت بالایی با تنوع زیاد و ریزه کاری انجام می شود تا منطیق با دکوراسیون پذیرایی مانند مبلمان یا فرش یا کاغذ دیواری اتاق پذیرایی باشد.


برای خواندن مطالب درمورد گچبری پیش ساخته میتوانید:

کناف سقف پذیرایی گرد

اجرای کناف طرح گرد صرفا برای اتاق های پذیرایی نسبتا بزرگ انجام می شود تا زیبایی و بزرگی اتاق را بیش از گذشته نمایان کند. اجرای کنافِ سقف پذیرایی به صورت گرد با نورپردازی مخفی در هر رنگ و طرحی اجرا می شود. اینکار اتاق های ساده و خلوت را مدرنتر و اتاق های دارای وسایل زیاد و شلوغ را زیباتر نشان خواهد داد. عموما در وسط اجرای کناف های سقف پذیرایی طرح گرد از لوستر در وسط کناف برای ایجاد شکوه پذیرایی استفاده می کنند.

کنافِ سقف پذیرایی مربع

طرح کناف پذیرایی مربع برای اتاق های کوچک و متوسط انجام می شود. این طرح جایگزین طرح گچبری و پیش ساخته خانه های قدیمی می باشد. گچبری های پیش ساخته برای زیبا نشان دادن اتاق های مربع شکل قدیمی استفاده می شد. ولی گچبری پیش ساخته هیچوقت جای زیبایی کنافِ سقف پذیرایی مربع برای زیباسازی اتاق را نخواهد نداد. چرا که اندازه و مقایس طراحی آن بر اساس فاصله سقف پذیرایی از دیوارها انجام می شود . حتی اگر از کچبری کناره سقف هم استفاده کرده باشید می توانید از طراح کنافِ سقف پذیرایی مربع استفاده کنید.

کناف سقف پذیرایی

کناف سقف پذیرایی مدرن

نصب و اجرای کنافِ سقف پذیرایی مدرن به دلیل اجرای آن در هر دکوراسیون منزل از طرح های هنری تا طرح های لاکچری یکی از پرطرفداراترین طراحی مربوط به سقف پذیرایی می باشد. امکان اجرای طرح های فانتزی، هندسی و طرح دار به دلیل فضای بیشتر اتاق های پذیرایی برای طرح مدرن بسیار پاسخگو است.

عموما کنافِ سقف پذیرایی مدرن به دلیل قابلیت اجرای ریزه کاری و استفاده از هر مدل طرح و استفاده از خلاقیت بالا می تواند هر سلیقه ای مشکل پسند را هم راضی کند. مهم نیست فضا و دکوراسیون اتاق پذیرایی چه شکلی و رنگی باشد. اجرای طرح کناف مدرن برای هر نوع دکوراسیون منزل مناسب می باشد.

کنافِ سقف پذیرایی چیست؟

کنافِ سقف پذیرایی برای ایجاد فرم و زیبا سازی دکوراسیون داخل خانه طراحی و اجرا می شود. سقف منزل بخصوص پذیرایی یکی از جاهایی است که استفاده ای از آن نمی شود. ولی یکی از پر استفاده ترین اتاق های هر خانه پذیرایی می باشد مه مهمانان نیز د آن حضور پیدا میکنند.

انواع کنافِ سقف پذیرایی کدام است؟

کنافِ سقف پذیرایی مستطیلی

کنافِ سقف پذیرایی کلاسیک

کنافِ سقف پذیرایی گرد

کنافِ سقف پذیرایی مربع

کنافِ سقف پذیرایی مدرن به چه صورت است؟

عموما کنافِ سقف پذیرایی مدرن به دلیل قابلیت اجرای ریزه کاری و استفاده از هر مدل طرح و استفاده از خلاقیت بالا می تواند هر سلیقه ای مشکل پسند را هم راضی کند. مهم نیست فضا و دکوراسیون اتاق پذیرایی چه شکلی و رنگی باشد. اجرای طرح کناف مدرن برای هر نوع دکوراسیون منزل مناسب می باشد.