کناف سقف آشپزخانه

هرچقدر صنعت ساختمان سازی در زمینه طراحی دکور به روز می‌شود، به همان مقدار طراحی و اجرای تزئینات مانند کناف و آرک هم به روز می‌شود. یکی از مهمترین قسمت‌هایی که در اجرای دکوراسیون در منازل بسیار مهم است آشپزخانه است. در این مطلب قصد داریم به شما راهنمایی کنیم با روش‌های اجرا و انواع کناف برای سقف آشپزخانه آشنا شوید.

کناف سقف آشپزخانه

کناف سقف یا Drywall از سری مصنوعات ساختمان سازی می‌باشد، که از اتصال پنل‌های گچی یا پلاستیکی طراحی و اجرا می‌شود. کناف شامل سازه‌هایی فلزی با قطر نازک در متراژ معین می‌باشد، که توسط سیمان یا گچ برای استحکام بیشتر پوشانده می‌شود. کناف به عنوان سقف دوم خانه محسوب می‌شود، که به دلیل اجرا و نصب سریع و قابلیت مقاومت در برابر رطوبت و آتش سوزی بخصوص هزینه ارزان بسیار طرفدار دارد.

کاربرد کناف در نمای داخل ساختمان

کناف در محیط اتاق خواب، پذیرایی، آشپزخانه قابل اجرا می‌باشد. کناف‌ها بصورت مشبک یا یکپارچه در چند کیفیت معمولی، عایق رطوبتی و ضد آتش سوزی و حریق و مقاوم در برابر آتش سوزی و رطوبت تولید می‌شود . قیمت ارزان و اجرای سریع و دوام بالا برای سالیان طولانی و نیز نصب و اجرای آسان با هزینه اندک نسبت به گچ‌بری از مزیت‌های خوب کناف می‌باشد. از خصوصیات دیگر کناف قابل نورپردازی یا همان نور مخفی با رنگ‌های دلخواه می‌باشد، که در زیبایی خانه بسیار اثر گذار باشد. نورپردازی اصولی از نظر روانی محیط خانه را به محلی برای آرامش و دل‌انگیز تبدیل می‌کند.

کناف سقف آشپزخانه چیست؟

اجرای کناف در محیط آشپزخانه همیشه یکی از چالش‌های سخت اجرا می‌باشد. چرا که مانند اتاق‌ها و پذیرایی از فضای بیشتری برای اجرای کناف برخوردار نیست. طراحی و نوع اجرای کناف بسته به محیط آشپزخانه و چیدمان آن و اندازه سقف آن بعد از بررسی تعیین می‌شود.

چگونگی نورپردازی یا استفاده از لامپ‌های تزیینی مانند هالوژن یا چراخ‌های LED و سیم کشی آنها برای نمایش زیبای دکور یکی از تخصصی‌ترین خدمات نمای داخل ساختمان می‌باشد.

کناف سقفِ آشپزخانه

آشپزخانه بعد از پذیرایی دومین محلی است که بیشترین استفاده از آن می‌شود . اجرای کناف سقفِ آشپزخانه  نیاز به مهارت و خلاقیت در طراحی دارد تا بتواند متناسب با سایر دکور آشپزخانه کاملا یکدست اجرا شده و با زیبایی خانه ترکیب شود.

کناف سقف آشپزخانه


برای خواندن مطالب درمورد گچبری سقف جدید و مدرن میتوانید:

کناف سقف آشپزخانه - sepahansaghf.com

انواع کناف سقف آشپزخانه

برای اجرای طرح کناف آشپزخانه با توجه به ساختار و فضای آشپزخانه مدل‌های متنوعی طراحی و اجرا می‌شود . هر کدام از این طرح‌ها برای خانه‌هایی با تزئییات و دکور آرایی مختص به خود اجرا می‌شود. مدل سقف کاذب آشپزخانه به پنج نوع زیر تقسیم می‌شود :

• کناف سقف آشپزخانه مستطیلی

• کناف سقفِ آشپزخانه مربع

• کناف سقفِ آشپزخانه مدرن

• کناف سقفِ آشپزخانه کلاسیک

• کناف سقفِ آشپزخانه شیک

کناف سقف آشپزخانه مستطیلی

کناف سقف مستطیلی با توجه به نوع ساخت سقف که ا خطوط صاف و یکدست برخوردار هستند، بخصوص در آشپزخانه بررسی و اجرا می‌شود. ممکن است در اجرای سقف از گچ‌بری استفاده شده باشد که دارای قوس در گوشه‌ها باشد یا اینکه گوشه‌های آشپزخانه حالت گردی داشته باشد اجرای کناف سقفِ آشپزخانه مستطیلی را اجازه ندهد.

کناف مستطیل برای سالن پذیرایی یا هال استفاده می‌شود . قابلیت خوب سقف کاذب مستطیلی قابلیت یکپارچه شدن با دیگر دکور خانه می‌باشد.

کناف سقف آشپزخانه مربع

کناف مربع برای آشپزخانه‌هایی استفاده می‌شود که به شکل مربع هستند با به دلیل قرار گرفتن کابینت و یخچال اجاره اجرای طرح مستطیل را نمی دهد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این طرح محدوده مربعی شکلی از آشپزخانه بسته به بزرگی محل اجرا می‌شود.

کناف سقف آشپزخانه مدرن

یکی از پرطرفدار ترین طرح‌های اجرای کناف در آشپزخانه می‌باشد که محیط آشپزخانه یدون هیچ محدودیتی در طرح های فانتزی و مینیمال زیبا و دلپذیر روز تبدیل می‌کند. عموما برای اجرای کناف سقفِ آشپزخانه مدرن از نوع گچی استفاده می‌شود تا بعدا بتوان با رنگ کاری برای آلودگی زدایی چربی آشپزخانه نوسازی کرد.  نورپردازی در داخل کناف آشپزخانه برای هنری کردن وقت صرف غذا در آشپزخانه در روحیه خانواده بسیار اثر گذار است.

قیمت مناسب، زیبایی و طرح پذیری عالی اجرا در این مدل از کناف برای سقف آشپزخانه یکی دیگر از طرح‌های پرطرفدار می‌باشد. استحکام بالا، قابلیت اجرا روی دیوار یکی دیگر از مزیت‌های خوب اجرای کناف سقف آشپزخانه کلاسیک می‌باشد. عموما کناف های سقف آشپزخانه کلاسیک برای طرح هایی اجرا می شود که از اصول معماری هندسی و قدیمی استفاده می کند.

کناف سقف آشپزخانه شیک

این کناف برای سقف آشپزخانه‌هایی می‌باشد که از اپن استفاده می‌کند. قابلیت اجرای این مدل از کناف در هر طرح و مدل با هر اندازه متناسب با اپن آشپزخانه مناسبترین گزینه برای زیبایی محیط آشپزخانه با سایر بخش‌های خانه مانند هال و پذیرایی می‌باشد.

طرح کناف اپن آشپزخانه

مدل کناف سقفِ آشپزخانه برای آشپزخانه‌هایی که بصورت طرح اپن ساخته شده اند، باید یکدست اجرا شود. استفاده از کناف‌های قابل اجرا در دیوار و سقف برای طرح کناف اپن آشپزخانه استفاده می‌شود. برای کار روی دیوار و اجرای قالب بندی در اجرای کناف اپن از آرک آشپزخانه کناف استفاده می‌شود.

کناف سقف آشپزخانه - sepahansaghf.com

تماس با ما سپاهان سقف

بیشترین سوالات سرچ شده در گوگل

  • چه چیزی باید روی سقف آشپزخانه ام بگذارم؟

دیوار خشک کاشی های سقف. تخته های چوبی. تیرهای چوبی. شیشه.

  • کدام سقف کاذب برای آشپزخانه بهتر است؟

سقف کاذب POP دارای چند ویژگی منحصر به فرد است که برای آشپزخانه مناسب است. آنها جلوه ای صاف می دهند و می توان آنها را بیش از حد رنگ آمیزی یا سفارشی کرد ، سبک وزن و با ضخامت ۱۲ ۱۵ میلی متر هستند. آنها همچنین برای فضاهای بزرگ و پیچیده تر مناسب هستند.

  • آیا آشپزخانه به سقف کاذب نیاز دارد؟

سقف کاذب طراح در آشپزخانه شما می تواند به شما در پوشاندن بتن ، لوله ها ، سیم کشی و تنظیم کننده های AC نیز کمک کند. بسیاری از صاحبان خانه فضای سقف آشپزخانه را برهنه می گذارند. با این حال ، ممکن است آشپزخانه شما بیش از هر قسمت دیگری از خانه به سقف کاذب احتیاج داشته باشد.


برای خواندن مطالب درمورد کناف سقف پذیرایی میتوانید:

آرک آشپزخانه کناف

طراحی و اجرای آرک آشپزخانه با توجه به اینکه از کابینت استفاده می‌شود و ممکن است وسایل دیگر آشپزخانه مانند یخچال امکان کار و اجرای مدل کناف سقفِ آشپزخانه، حتی بصورت آرک آشپزخانه گچی ساده را نیز اجازه ندهد. در اینصورت با طراحی آرک متناسب با فضای آشپزخانه سعی می‌شود فضای کار شده کناف متناسب با فضای محیط آشپزخانه و قرار گیری وسایل آن اجرا شود که به زیبایی خانه حالت خاصی می‌دهد. ممکن است برای اجرای کناف به جای نورپردازی از لوسترهای سقفی یا لامپ‌های هالوژن استفاده شود که در صورت استفاده از این مدل نورپردازی باید فضای کافی برای نصب آن در نظر گرفته شود. عموما آرک آشپزخانه کناف بیشتر جنبه تزئیناتی دارد.

کناف سقف آشپزخانه

رابیتس کاری سقف آشپزخانه

یکی از سخت‌ترین کارهای اجرای کناف استفاده از طرح رابیتس برای اجرای کناف در آشپزخانه می‌باشد. این طرح عموما برای فضای خانه‌هایی استفاده می‌شود که از طرح معماری استفاده می‌شود. در این طرح با استفاده از توری‌های گالوانیزه و گچ کاری سقف کاذب طراحی و اجرا می‌شود.

برای اجرای سقف کاذب رابیتس نیاز به ابزار جوش، انبر آرماتوربندی، قیچی میلگرد بری، شاقول و … است که تنها افراد متخصص و می‌توانند با اجرای درست و صحیح به زیبایی خانه اهمیت دهند.

از نظر کیفیت شرکت دانشوران صنعت اصفهان (سهامی خاص) با برند سپاهان سقف پیشرو در تولید سقف‌های کاذب PVC همیشه هدف خود را بر پایه مشتری مداری بنا نهاده است. از مزایای محصولات تولیدی این مجموعه می‌توان به سبک بودن ، امکان طراحی مطابق با سلیقه مشتری ،تنوع در ابعاد و الگوها، متناسب با المان‌های فرهنگ اسلامی- ایرانی ، امکان نصب آسان و در حداقل زمان (کمتر از یک ساعت ، قابلیت جابجایی پس از نصب و عدم نفوذ رطوبت اشاره کرد.

↓برای دیدن نمونه کار های بیشتر به اینستاگرام سپاهان سقف سر بزنید↓

سوالات متداول کناف سقف آشپزخانه

کناف سقفِ آشپزخانه چیست؟

اجرای کناف در محیط آشپزخانه همیشه یکی از چالش‌های سخت اجرا می‌باشد. چرا که مانند اتاق‌ها و پذیرایی از فضای بیشتری برای اجرای کناف برخوردار نیست. طراحی و نوع اجرای کناف بسته به محیط آشپزخانه و چیدمان آن و اندازه سقف آن بعد از بررسی تعیین می‌شود.

انواع کناف سقفِ آشپزخانه کدام است؟

• کناف سقف آشپزخانه مستطیلی
• کناف سقف آشپزخانه مربع
• کناف سقف آشپزخانه مدرن
• کناف سقف آشپزخانه کلاسیک
• کناف سقف آشپزخانه شیک

طرح کنافِ اپن آشپزخانه به چه صورت است؟

مدل کناف سقفِ آشپزخانه برای آشپزخانه‌هایی که بصورت طرح اپن ساخته شده اند، باید یکدست اجرا شود. استفاده از کناف‌های قابل اجرا در دیوار و سقف برای طرح کناف اپن آشپزخانه استفاده می‌شود. برای کار روی دیوار و اجرای قالب بندی در اجرای کناف اپن از آرک آشپزخانه کناف استفاده می‌شود.