دور لامپی

[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

دور لامپی

دور لامپی از جمله گچبری های بسیار پرکاربرد در ساختمان های مسکونی، فرهنگی و تجاری می باشد که جلوه منحصر به فردی را در سقف ایجاد می کند. این گروه از گچ بری ها در اندازه و ابعاد کوچکتری نیست به سایر تزئینات به کار رفته در سقف اجرا شده و در متناسب با شرایط محیط در انواع حجم دار و تخت طراحی و تولید میشوند. سپاهان سقف؛ تولید کننده انواع گچبری دور لامپی در ادامه به مواردی از قبیل انواع مختلف این گروه از گچ بری ها، قیمت و نکات مهم در خرید آنها اشاره خواهد داشت.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text css=”.vc_custom_1635595172152{padding-top: 7px !important;padding-right: 7px !important;padding-bottom: 7px !important;padding-left: 7px !important;background-color: #872b16 !important;border-radius: 10px !important;}”]در ادامه می خوانیم :

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

دور لامپی

دور لامپی

گچ بری دور لامپی چیست؟

تزئین سقف اتاق پذیرایی و اتاق خواب و آشپزخانه در معماری کلاسیک و مدرن اهمیت زیادی داشته و به شیوه های مختلف از قبیل استفاده از سقف های کناف، رابیتس کاری و همچنین گچبری به آن توجه میشود. نوع سیستم روشنایی که در منازل و سایر ساختمان ها کاربرد دارند با هم متفاوت می باشند، به طوریکه در برخی از مواقع از لامپ استفاده شده و بعضی  از شرایط نیز لوستر نصب می گردد. برای زیباتر شدن محل نصب و آویز لامپ و پوشاندن تاسیسات و سیم های اضافه و حفره خروج سیم ها، از تزئینات گچی به نام دور لامپی استفاده میشود.

در واقع با استفاده از این ابزارهای گچی نه تنها سقف و اطراف لامپ ها زیباتر میشوند، بلکه نواقع اطراف آن و سیم های اضافه نیز از دید پنهان شده و نظم بهتری در این بخش از سقف بوجود خواهد آمد. به عبارت دیگر، دور لامپی به استفاده از هنر گچ بری و ایجاد نقش بر روی بستر گچ گویند که اطراف لامپ های آویز شده از سقف را می پوشانند.

 

دور لامپی

دور لامپی

بیشتر بخوانیم : کناف

انواع دور لامپی

با توجه به تفاوت هایی که در سلیقه افراد و همچنین نوع معماری و طراحی داخلی ساختمان ها وجود دارد، دور لامپی ها در طرح های متنوعی طراحی و تولید میشوند. در حالت کلی و با توجه به نوع طرح های به کار رفته در این گچبری ها می توان انواع آن را به دو گروه زیر تقسیم بندی نمود:

دورلامپی کلاسیک

این گروه از گچبری ها دارای طرح های کلاسیک و نقش و نگارهایی همچون گل و بته می باشند و در حالت کلی، یک طرح تکرار شونده در آنها مشاهده میشود. این ابزارهای گچی برای محیط هایی مناسب است که معماری و طراحی داخلی آنها کلاسیک و ایرانی باشد. به عنوان مثال، استفاده از این نوع گچبری در ساختمان های فرهنگی و خانه هایی که به سبک ایرانی طراحی شده و دکوراسیون آن نیز بر همین اساس انتخاب شده است کاربرد دارد.

دورلامپی مدرن

در ساختمان های امروزی که معماری و طراحی داخلی آنها به سمت ایده های مدرن گرایش پیدا کرده اند از کارهایی با طرح های هندسی و نامتقارن استفاده میشود. از مهم ترین ویژگی های این گچبری ها می توان به عدم استفاده از طرح هایی همچون گل و بته اشاره نمود و بیشتر جای خود را به اشکال هندسی نامنظم داده اند. این طرح ها بسیار خلوت بوده و سادگی و زیبایی را با هم تلفیق کرده اند.

 

دور لامپی

دور لامپی

بیشتر بخوانیم : نور مخفی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”bounceIn”]تماس با ما سپاهان سقف[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نحوه ساخت و اجرای گچبری دور لامپی

علاوه بر طرح های به کار رفته برای این گچبری ها، تفاوت هایی در نحوه ساخت آنها نیز وجود دارد و بر همین اساس به دو گروه تقسیم بندی میشوند که عبارتند از:

دور لامپی دستی

همان طور که از نام این گروه مشخص است، طرح مورد نظر با دست بر روی بدنه و سازه گچی برش داده و کنده کاری ها انجام میشود. ساخت این ابزارهای گچی زمان زیادی نیاز داشته و به دلیل اینکه تمام بخش های آن توسط دست استاد کاران این حرفه اجرا میشود، قیمت گران تری خواهد داشت. در حال حاضر برای منازل مسکونی به ندرت از ابزارهای گچی دستی در سقف استفاده میشود.

دورلامپی پیش ساخته

صرفه جویی در زمان و هزینه دو مساله مهمی می باشند که در معماری و طراحی داخلی باید به آن توجه داشت و به همین دلیل بیشتر به سمت کارهای پیش ساخته گرایش پیدا شده است. در تولید و ساخت این ابزارها از مصالحی مانند گچ و مواد و فوم های شیمیایی مانند پلی یورتان، یونولیت و پلی استایرن استفاده میشود. پس از آماده سازی مصالح و مواد مورد نیاز، در نهایت قالب گیری انجام میشود. این نوع کارها تنوع رنگ بالایی داشته و از نظر قیمت ارزان تر می باشند و هزینه نصب برای آنها نیز در سطح بسیار کمتری نسبت به نوع دستی قرار گرفته است.

قیمت گچ بری دور لامپی

قیمت این نوع گچ بری ها بر اساس فاکتورهای متعددی محاسبه میشود که از مهم ترین آنها می توان به نحوه و شیوه ساخت هر یک اشاره نمود. همان طور که در طول متن نیز اشاره شد، طرح هایی که با دست اجرا میشوند گران تر از نوع پیش ساخته می باشد. علاوه براین، در نوع پیش ساخته این ابزارها با توجه به نوع مصالح به کار رفته قیمت ها متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال مدل پیش ساخته پلی یورتان به دلیل اینکه در خارج از کشور تولید میشوند گران تر از سایر نمونه ها هستند. اندازه و ابعاد، مسطح یا حجم دار بودن طرح و همچنین میزان پیچیدگی و ظرافت به کار رفته در طرح همگی بر قیمت آنها تاثیرگذار خوهند بود.

 

دور لامپی

دورلامپی

نکات مهم برای خرید گچ بری دور لامپی

تنوع در دورلامپی سقف بسیار زیاد می باشد و لازم است در خرید آن به چند نکته توجه داشته باشید:

  • طرح به کار رفته در گچبری را با توجه به محیط نصب آن انتخاب کنید. این کاملا طبیعی است که طرح های به کار رفته در سالن پذیرایی برای اتاق خواب و آشپزخانه مناسب نیست.
  • به کیفیت طرح، عایق بودن آن در برابر نم و رطوبت و آتش سوزی توجه کنید
  • متناسب با سبک معماری و طراحی داخلی، آنها را انتخاب کنید، چون بدون شک انتخاب طرح های کلاسیک برای محیط های مدرن جلوه خوبی نخواهد داشت و بالعکس.

گروه سپاهان سقف تولید کننده و فعال در زمینه نصب و اجرای انواع گچبری و دورلامپی با طرح های متنوع بوده و کییفت کار تضمین شده ارائه می دهد. نمونه ماری های این مجموعه بیان گر کیفیت پروژه های اجرا شده توسط این تیم می باشد. برای برقراری ارتباط با گروه سپاهان سقف می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

↓برای دیدن نمونه کار های بیشتر به اینستاگرام سپاهان سقف سر بزنید↓

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”کلیک کنید” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.instagram.com%2Fsepahan_saghf%2F|||”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”سوالات متداول دور لامپی” color=”orange” border_width=”2″ css_animation=”bounceIn”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][vc_toggle title=”دور لامپی چیست؟” style=”square” color=”orange”]دور لامپی از جمله گچبری های بسیار پرکاربرد در ساختمان های مسکونی، فرهنگی و تجاری می باشد که جلوه منحصر به فردی را در سقف ایجاد می کند. این گروه از گچ بری ها در اندازه و ابعاد کوچکتری نیست به سایر تزئینات به کار رفته در سقف اجرا شده و در متناسب با شرایط محیط در انواع حجم دار و تخت طراحی و تولید میشوند.[/vc_toggle][vc_toggle title=”انواع دور لامپی کدام است؟” style=”square” color=”orange”]دو دسته ی : دور لامپی کلاسیک و مدرن[/vc_toggle][vc_toggle title=”نحوه ساخت و اجرای گچبری دور لامپی به چند صورت است؟” style=”square” color=”orange”]دور لامپی دستی و دور لامپی پیش ساخته[/vc_toggle][vc_toggle title=”قیمت گچ بری دور لامپی به چه صورت است؟” style=”square” color=”orange”]قیمت گچ بری های دور لامپی بر اساس فاکتورهای متعددی محاسبه میشود که از مهم ترین آنها می توان به نحوه و شیوه ساخت هر یک اشاره نمود. علاوه براین، در نوع پیش ساخته این ابزارها با توجه به نوع مصالح به کار رفته قیمت ها متفاوت خواهد بود.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]